Grafika na szkle i panele szklane


Cena do uzgodnienia

Nadruk UV to możliwość naniesienia na szkło lub folie dowolnych grafik, zdjęć, napisów i innych obiektów obrazowo – tekstowych. Wysoka odporność na promieniowanie UV, jednolita płaszczyzna odporna na detergenty oraz zabezpieczenie samego druku to gwarancja trwałości. Panele z nadrukami to ciekawa forma wystroju wnętrz a dzięki olbrzymiej liczbie zdjęć i grafik dostępnych w internecie np. fotolia każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie wyklucza to wykonania nadruku ze zdjęciami wykonanymi przez Państwa. Zdjęcie na szkle będzie niewątpliwie świetnym prezentem, a zamieszczone na szkle logo wraz z opisem będzie stanowiło ciekawą formę informacyjno – reprezentacyjną dla firmy.

minimalny format do zadruku: 100 x 250 mm
maksymalny format (tylko dla dużych projektów): 2600 x 3700 mm

Zastosowanie: panele kuchenne, okładziny ścienne, drzwi i ścianki szklane, elementy dekoracyjne, logotypy, tabliczki informacyjne i inne.

Popularnie nazywane lacobel-em panele szklane to tafla szkła pokryta jednostronnie wysokiej jakości lakierem do szkła. Wysokie walory estetyczne szkła lakierowanego znalazły swoje odbicie w szerokiej gamie wykończeń wnętrz takich jak okładziny ścienne, meble czy drzwi. Szeroka paleta barw (RAL) pozwala kolorystycznie dopasować szkło do charakteru wnętrza. Ponadto szkło lakierowane może zostać wykonane z wykończeniem matowym lub błyszczącym. Wykonanie szkła w opcji hartowanego i/lub laminowanego zwiększa jego wytrzymałość i znacznie poszerza możliwości jego zastosowań. W zależności od dodatkowych wymagań szkło może zostać polakierowane farbą ceramiczną (termoutwardzalna, wtapiająca się w strukturę szkła podczas procesu hartowania), farbami wodorozcieńczalnymi lub chemoutwardzalnymi lakierami.

Dostępne również w kilku kolorach metalicznych, srebrzystych i mieniących się wyjątkowo dobrze komponujących się z materiałami takimi jak marmury, granity czy miedź.

Zastosowanie: dla szkieł niehartowanych wyłącznie wewnętrzne (okładziny ścienne, meble, elementy dekoracyjne), dla szkieł hartowanych również zewnętrzne jak i w ściankach, drzwiach, okładzinach w galeriach, hotelach i innych przestrzeniach.

Szkło ze względu na swoje właściwości szczególnie oddaje kolory. Ma to swoiste odzwierciedlenie w przypadku szkła lakierowanego. W przypadku okładzin ściennych szkła o jasnych kolorach powinny być montowane na jasnych powierzchniach. Pod uwagę należy również wziąć charakterystyczną „oliwkową” poświatę w przypadku zwykłego szkła float z zielonkawym zabarwieniem krawędzi. Jasne kolory wykonane na takim szkle zostaną nieco zmienione dlatego, zaleca się wykonywanie ich na szkle ekstra białym. Podświetlenie którejkolwiek z krawędzi szkła może mieć wpływ na efekt prześwitywania. Aby tego uniknąć, należy dodatkowo zabezpieczyć warstwę lakieru specjalną farbą. Istnieje jeszcze kilka innych czynników, które bezpośrednio wpływają na formę wykonania szkła lakierowanego. W celu właściwego doboru technologii wykonania prosimy o kontakt.

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 1113