Zadaszenia i zabudowy tarasów, ogrody zimowe


Cena do uzgodnienia

adaszenia tarasów w systemach izolowanych (z możliwością rozbudowy do formy ogrodu zimowego) i bez izolacji termicznej. Zadaszenie tarasu w postaci lekkiej konstrukcji aluminiowo-szklanej stanie się idealnym dopełnieniem tarasu. Skutecznie ochroni taras i meble ogrodowe przed deszczem czy śniegiem. Lekka konstrukcja aluminiowa w połączeniu z bezpiecznym szkłem będzie również eleganckim i zgrabnym elementem wystroju Państwa ogrodu. Szeroka gama kolorystyczna dla profili (RAL) w tym również kolory drewnopodobne i o strukturze drewna umożliwią dopasowanie zadaszenia tarasu czy ogrodu zimowego do istniejącej architektury lub jej elementów. Aluminium w połączeniu ze szkłem to rozwiązanie niewymagające szczególnej uwagi (brak konieczności pielęgnacji). Zadaszenia tarasów w systemach nieizolowanych można dodatkowo wzbogacić o przeszklenia pionowe, które to mogą być stałe lub też ruchome. W przypadku ostro zacinającego deszczu zamykamy taras i możemy się cieszyć dodatkowym pomieszczeniem na świeżym powietrzu. Systemy zadaszeń można rozbudować również o rolety, które skutecznie ochronią przed zbytnim nagrzewaniem się przestrzeni a w przypadku deszczu czy silnego wiatru samoczynnie schowają się do kasety. Oczekujecie Państwo od zadaszenia czy ogrodu zimowego czegoś więcej? Oprócz szerokiej gamy szkieł standardowych lub funkcyjnych można zastosować szkło o zmiennej przezierności (prywatność na żądanie) lub też szkło grzewcze, które ogrzeje przestrzeń w chłodniejsze dni.

Zadaszenia tarasów każdorazowo jako wyrób nietypowy wymagają projektu i obliczeń statyki głównie dla obciążenia śniegiem. Istotna jest więc tutaj miejscowość, w której ma zostać zamontowane zadaszenie czy też ogród zimowy. Nasze zadaszenia to konstrukcje lekkie optycznie jednakże szkło nie należy do materiałów lekkich. Ważnym zatem aspektem będzie grubość i forma ocieplenia ściany, do której będzie mocowane zadaszenie (przy grubych ociepleniach może wystąpić konieczność użycia marek mocujących). Zadaszenia można rozbudować o przeszklenia pionowe w różnych formach. Począwszy od przeszkleń stałych (ramowe lub bezramowe) po systemy mobilne takie jak systemy przesuwne, składano przesuwne i harmonijkowe, które również występują w różnych opcjach. Możliwości jest tutaj bardzo wiele. Ogrody zimowe to forma kompletna, można ją wzbogacić o funkcje dodatkowe jak prywatność, szkło antywłamaniowe i pomocnicze ogrzewanie.

– różne formy konstrukcji zadaszeń i ogrodów o wysięgu do 5500mm
– profile i grubość szklenia dobierana na podstawie obliczeń statyki
– systemy automatycznych rolet zacieniających sterowanych pilotem (z czujnikiem wiatru i deszczu)
– szerokie możliwości rozbudowy zadaszeń o przeszklenia pionowe również mobilne (ścianki boczne i frontowe)
– systemy izolowane z możliwością późniejszej rozbudowy do formy ogrodu zimowego
– szeroka gama kolorów RAL, drewnopodobnych i struktury drewna
– możliwość zastosowania szkieł funkcyjnych (prywatność na żądanie, szkło grzewcze z funkcją topienia śniegu i inne)
– solidna, nie wymagająca konserwacji konstrukcja

Zabudowy tarasów w postaci stałych i mobilnych ścianek szklanych w systemach ramowych i bezramowych. Zabudowa tarasu czy to stałymi, czy mobilnymi ściankami szklanymi zwiększy jego użytkowość i zapewni dodatkową ochronę przed wiatrem i deszczem. W pełni odporne na czynniki zewnętrzne systemy ścianek mogą zostać wyposażone w szkła funkcyjne. Ograniczające promieniowania, zmienną przezierność, rozwiązania antywłamaniowe lub funkcje grzewcze. Systemy zabudowy dzielimy na stałe i ruchome. Oba z nich mogą zostać wykonane w technologii ramowej (również z izolacją termiczną), jak i bezramowej. Systemy mobilne możemy wykonać jako przesuwne, składano-przesuwne lub harmonijkowe. W zależności od specyfiki miejsca dobierzemy wygodny i łatwy w obsłudze system, który można wyposażyć dodatkowo w zamki, tworząc zamkniętą przestrzeń.

W ofercie dostępne rozwiązania zarówno ekonomiczne, jak i systemy wysokiej klasy.

Zastosowanie: zabudowa tarasów, zabudowa loggii, zabudowy balkonów i mobilne przeszklenia wewnętrzne.
W zależności od zastosowanego systemu zabudowy mobilnej systemy posiadają górną, dolną lub obie prowadnice. Nie pozostaje to bez znaczenia w przypadku tylko górnych prowadnic, gdyż cały ciężar zabudowy zostaje przeniesiony bezpośrednio na element konstrukcyjny. Często jest to właśnie zadaszenie. Jeśli planujecie Państwo zabudowę ścianek bocznych (np. w przyszłości) będzie to istotna informacja. Skrajne profile można wzmocnić odpowiednimi kształtownikami, które lepiej przeniosą obciążenia niż sam profil zadaszenia szklanego. Pod uwagę należy również wziąć wysokość szklenia, jak i napór wiatru. Systemy dobiera się również na podstawie charakterystyki przestrzeni. Po złożeniu system powinien zajmować jak najmniej dostępnego miejsca.

Polska
3-5 tygodni
tak
badania, atesty, statyka
Sunglass - Zabudowy Szklane
 
 


Liczba wyświetleń strony: 1664